Eko Ochrona

Chronisz swoją skórę. Chronisz środowisko.

Tego lata ochrona środowiska jest na twojej skórze. Odkryj nową linię Kolastyna #EKOOCHRONA.
 • Pierwsza linia EKO OCHRONA

  Z holistycznym podejściem do zrównoważonego rozwoju.
  W Kolastynie głównym zobowiązaniem jest szanowanie zarówno Twojej skóry, jak i naszej planety.
  Po raz pierwszy wprowadzamy innowacyjną serię do opalania, która chroni skórę i odnosi się z szacunkiem do życia morskiego i lądowego


  • Technologia innowacyjnej ochrony

  • Technologia EcoSun Pass

  • HIPOALERGICZNA FORMUŁA

  • Opakowanie przyjazne środowisku

 • Technologia innowacyjnej ochrony

  Jako eksperci w dziedzinie pielęgnacji przeciwsłonecznej tworzymy produkty z zaawansowaną technologią, zapewniającą bezpieczną ochronę.
  Nasze produkty posiadają 4-poziomowy, ulepszony system ochrony (UVB+UVA+VL*+IRA*). Szeroko ukierunkowany na najszersze spektrum ze wszystkich promieni słonecznych, odpowiedzialnych za przedwczesne starzenie się i inne uszkodzenia skóry.
  * Test in vitro w HEVL i IRA
 • Technologia ECOSUN PASS®

  Cała linia produktów Eko Ochrona została opracowana w oparciu o Filtry UV testowane według 8 ściśle określonych kryteriów oceny wpływu na środowisko, z poszanowaniem życia morskiego, lądowego i ludzkiego. Filtry te zastosowano w trosce o ekostystem oceaniczny.

  Nie zawiera filtrów: Octinoxate, Oxybenzone i Octocrylene

  KRYTERIA OCENY WPŁYWU NA ŚRODOWISKO

  • BIODEGRADACJA

   Rozkład składników produktu przez mikroorganizmy, takie jak bakterie, grzyby lub inne środki biologiczne.
  • OSTRA TOKSYCZNOŚĆ DLA ŚRODOWISKA WODNEGO

   Badanie ocenia szybką i ostrą toksyczność dla środowiska wodnego pod kątem działania substancji powodującej uszkodzenie organizmu wodnego. Badanie substancji w stosunku do dwóch słodkowodnych mikroalg (Raphidocelis subcapitata i Chlorella vulgaris), mikroskorupa (Daphnia magna) i ryby (Oryzias latipes) odbywa się w oparciu o wytyczne OECD.
  • PRZEWLEKŁA TOKSYCZNOŚĆ DLA ŚRODOWISKA WODNEGO

   Badanie właściwości substancji powodującej uszkodzenia organizmu wodnego w wyniku długotrwałego narażenia. 
  • BIOAKUMULACJA

   Nagromadzenie substancji w organizmie w wyniku wchłaniania w tempie szybszym niż to, w którym substancja jest tracona przez katabolizm i wydalanie. 
  • TOKSYCZNOŚĆ LĄDOWA

   Ocena wpływu substancji na florę i faunę na lądzie. M.in. Na: dżdżownice, mikroorganizmy glebowe, rośliny i pszczoły. 
  • TOKSYCZNOŚĆ OSADÓW

   Ocena szkody wyrządzonej przez substancje na organizmach żywych przez osad. Testy toksyczności wody i osadów z glonami, bezkręgowcami i rybami są regularnie przeprowadzane w laboratorium wg ściśle kontrolowanych standardów. 
  • PODEJRZENIE ENDOKRYNOLOGICZNE

   Sprawdza wpływ substancji na układ hormonalny organizmów.
  • LogPow

   Logarytm współczynnika rozpuszczalności w wodzie. LogPow jest częścią oceny bioakumulacji.
 • Opakowanie przyjazne środowisku

  Opakowanie w 100% podlega recyklingowi. Naszym celem jest zmniejszenie wpływu na środowisko poprzez zastosowanie opakowania wykonanego w 70% z recyklingu w przypadku tuby i w 50% w przypadku butelek.

  *nie dotyczy nakrętki
 • HIPOALERGICZNA FORMUŁA

  Formuły EKO OCHRONA mają 40% mniej składników w porównaniu ze zwykłymi produktami Kolastyna. Zostały specjalnie opracowane w celu zminimalizowania ryzyka reakcji alergicznych.
  Ponadto, będąc świadomym życia zwierząt, produkty EKO OCHRONA są wegańskie i nie zawierają surowców pochodzenia zwierzęcego.
 • UNIKALNE KONSYSTENCJE I ZAPACHY

  LEKKIE JAK POWIETRZE
  Lekka i nietłusta konsystencja zapewnia szybkie wchłanianie i wyjątkowo miękką skórę, nie pozostawiając białych śladów.

  POCZUCIE LATA
  Z zapachem wolnym od alergenów, inspirowanym bezpośrednio naturą i sercem lata. Seria Eco Ochrona zabierze Cię do wyjątkowego świata pachnącego latem.

  WODOODPORNY
  Formuły, które pozostają skuteczne przez 40 minut w wodzie, utrzymując ochronę na wysokim poziomie. Dzięki nim możesz cieszyć się beztroskimi letnimi chwilami na słońcu. 
 • Seria

Q&A
 • DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PRODUKTY ECO OCHRONA DLA MOJEJ SKÓRY?

  Produkty EcoSun są stworzone w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, czyli zawierają składniki bezpieczne dla skóry i środowiska oraz opakowanie przyjazne środowisku. 
  Nowa seria szanuje życie morskie, lądowe i ludzkie oferując formuły wolne od filtrów UV: Octinoxate, Oxybenzone, Octocrylene i Homosalate. Produkty zawierają składniki minimalizujące reakcje alergiczne. Są przebadane dermatologicznie, są bezpieczne i bardzo dobrze tolerowane przez skórę. 
  Ponadto stosujemy opakowania, pochodzące z materiałów z recyklingu i nadających się do recyklingu. 

 • CZYM JEST TECHNOLOGIA ECOSUN PASS®?

  Eco Sun Pass to metodologia, która wspiera przejrzystą, holistyczną ocenę filtrów UV w oparciu o uznane na całym świecie kryteria i zapewnia kompleksową ocenę środowiskową całego systemu filtrów w produkcie ochrony przeciwsłonecznej. Jest to pierwszy naukowo solidny i przejrzysty system tego rodzaju. Wartość EcoSun Pass opiera się na ośmiu różnych parametrach, tj. ostrej i przewlekłej toksyczności dla środowiska wodnego, bioakumulacji i biodegradacji. Podsumowując, EcoSun Pass rozwiązuje dylemat pomiędzy wyborem skutecznej pielęgnacji przeciwsłonecznej a zoptymalizowaną ochroną środowiska. Narzędzie ocenia i dostarcza odpowiedzi, które produkty ochrony przeciwsłonecznej są dobre dla ludzi i dla natury.

 • CO TO OZNACZA, ŻE OPAKOWANIE JEST PRZYJAZNE ŚRODOWISKU?

  ​Każdego roku 8 milionów ton plastiku dostaje się do naszych mórz. 
  Aby chronić naszą planetę i przyczyniać się do ruchu zmniejszającego ilość plastiku w morzach i wybrzeżach, przyjmujemy holistyczny sposób myślenia o ekologii, decydując się na stosowanie odpowiedzialnych opakowań wykonanych z przetworzonego plastiku, które można ponownie poddać recyklingowi po użyciu. 
  Ponadto, podczas gdy używamy papieru, upewniamy się, że posiada on certyfikat FSC. Oznacza to, że cały proces, od drzewa papieru do zadrukowanego pudełka, jest tak przyjazny dla środowiska, jak to tylko możliwe. Mówiąc dokładniej, papier pochodzi z lasów o zrównoważonym zarządzaniu, farby drukarskie są oparte na wodzie, a wszystkie procesy produkcji i transportu są tak przyjazne dla środowiska, jak to tylko możliwe, biorąc pod uwagę zużycie energii i wody, którego wymagają. 

 • CO OZNACZA "WEGAŃSKI"?

  Formuła ochrony przeciwsłonecznej nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego ani pochodzenia zwierzęcego.